Akcja – #KartkaDlaStasia

Tak jak w roku poprzednim, tak i teraz organizujemy akcję #KartkaDlaStasia.

Staś kocha kartki, są dla niego najcenniejsze. Ważniejsze od zabawek (choć i te darzy wielkim uczuciem), od książek, malowanek. Pocztówki są ciekawe, można je przeglądać codziennie po kilka razy, układać wielkością, tematem.

Staś interesuje się zwierzętami, Angry Birds, ostatnio pokochał King Konga i małpy z Wyspy Małp. Uwielbia Harrego Pottera, Trolle, ale również Shreka i Kubusia Puchatka. Czasami siedzi z nami i z zainteresowaniem śledzi przygody Jacka Sparrowa w Piratach z Karaibów, ale lubi też oglądać Mumię.

Z zabawkami, to u Stasia też jest różnie, zależy od dnia, humoru i czasami tego, co akurat zobaczy w telewizji. Bawi się figurkami zwierząt odgrywając sceny np. z filmu Król Lew, albo dinozaurami i wówczas słychać odgłosy walki Godzilli z King Kongiem. W jednym z ostatnich filmów o King Kongu – Wyspie Czaszki (Kong Island) – walczy on z żołnierzami i helikopterami – to też Staś próbuje na swój sposób rozegrać, ale brakuje mu odpowiedniego sprzętu – Rodzice żołnierzyków i helikoptera nie kupili, a i Mikołaj jakoś zapomniał. Staś jednak ma swoją wielką wyobraźnię i zastępuje wojowników np. figurkami z Moanny. Poza tym lubi układać puzzle, gry edukacyjne i grać na tablecie (ten ostatnio niestety miał twarde lądowanie i … ale może, to dobrze).

W zeszłym roku dostał pocztówki z całej Polski, ale również z zagranicy, m.in. były to kraje: UK, USA, Irlandia, Islandia, Kanada, Austria, Australia, Niemcy, Bułgaria, Węgry, Holandia, Chiny, Japonia, Norwegia, Francja, Wyspy Owcze, Wyspy Wielkanocne.

I tak: 28 stycznia Staś, obchodzić będzie swoje 9 urodziny 🎂

Prosimy z całego serca: wyślij mu pocztówkę, przyślij obrazek, będzie szczęśliwy, a ja razem z nim 🙏❤️

Adres korespondencyjny:

Staś Pielak, Stacyjna 63/4, 08-400 Garwolin.

Nowy Rok – nowe plany.

Serdecznie witam nowych gości na mojej stronie.

Mam nadzieję, że zainteresuje Was, co Mama ma do powiedzenia o mnie… tak, bo głównie o mnie pisze, czasami o Mai (ale to już nastolatka i powoli zasłania się RODO i nie pozwala Mamie, na publikację zdjęć – bez autoryzacji).

Jak wiecie, niedługo kończę 9 lat. Kolejny rok za mną, nowe umiejętności i inne spojrzenie na świat. Stałem się mądrzejszy, doroślejszy, bardziej samodzielny. Więcej umiem i… jestem coraz cwańszy. Przez co Mama nie wie, czy ma się śmiać, czy płakać, bo zawsze wychodzę cało z opresji (jak narozrabiam).

Ten rok, przyniesie sporo zmian i to istotnych. Kończę naukę w przedszkolu (bardzo przez to ubolewamy) i zaczynam naukę w szkole. Nowi koledzy, miejsce, nauczyciele. Ale oczywiście dam radę, bo kto jak nie ja.

W planach mamy 4 turnusy: 2xBiomicus, Michałkowo i z ciocią Renatą Nowicką. Zobaczymy, co nam z planów wyjdzie. A jeszcze jeden tygodniowy w Biomicusie.

Jednak, na dzień dzisiejszy, najważniejsze są moje 9 urodziny 🙂 Mama prosi Was o pocztówki, które ja kocham. Uwielbiam oglądać je – codziennie – nawet kilka razy dziennie. Czasami Mama, Tata i Maja mówią mi co na nich jest i ja powtarzam. Oczywiście – tylko czasami. Bo kartki są MOJE i się nimi nie chcę DZIELIĆ. Są dla mnie CENNE 🙂

Rok temu dostałem 700 listów a w nich ponad 1700 kartek, pocztówek i miłych niespodzianek: naklejek, rysunków, maskotek, słodyczy. Pięknych życzeń: bym był ZDROWY. Mama płakała przy każdej kartce – oczywiście to były łzy radości, za to że tak mnie pokochaliście, tolerujecie i dajecie namiastkę normalności 🙂 a może wprost przeciwnie, pokazujecie mi, że jestem WYJĄTKOWY! Jedyny w swoim rodzaju 🙂

Tak, jestem SUPER.

Dziękuję Wam za to, że jesteście ze mną i za Wasze wsparcie.